AMASYA-TOKAT TURU

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

 

     AMASYA-TOKAT TURU PROGRAMI

YOL GÜZERGAHI: BARTIN-KARABÜK-KASTAMONU-AMASYA-TOKAT

YOL MESAFESİ: 571 KM 

YOL SÜRESİ: 7 SAAT

 

1.GÜN (CUMARTESİ/ TOKAT): SABAH SAATLERİNDE TOKAT’A VARIYORUZ.GEZİMİZE İLK OLARAK TOKAT’IN EN MEŞHUR  COĞRAFİ OLUŞUMU,OLDUKÇA ETKİLEYİCİ OLAN  BALLICA MAĞARASI ZİYARETİ İLE BAŞLIYORUZ. DİĞER DURAĞIMIZ İSE  MAHPERİ HATUN KERVANSARAY‘I. İPEK YOLU ÜZERİNDE BULUNAN, ANADOLU SELÇUKLU SULTANI ALAATTİN KEYKUBAT’IN KARISI MAHPERİ HATUN TARAFINDAN 1237 YILINDA YAPILAN VE  2007’DE RESTORE EDİLEN KERVANSARAY, ANADOLU SELÇUKLU ESERLERİNİN EN İYİLERİNDEN. ÖĞLEN YEMEĞİ (MEŞHUR TOKAT KEBABI TAVSİYE EDİLİR) ALDIKTAN SONRA,TOKAT'I GEZMEYE DEVAM EDECEĞİZ. ÖNCELİKLE SULU SOKAK GEZİLECEK YERLERİN BAŞINDA GELİR. SULUSOKAK, TOKAT MERKEZDEKİ KÖKLÜ TARİHİ HİSSEDEBİLECEĞİNİZ VE  TARİHİN İZLERİNİ GÖZLE GÖREBİLECEĞİNİZ EN İDEAL NOKTA.  TOKAT EVLERİ VE ONU ÇEVRELEYEN, ROMA, SELÇUKLU, BEYLİKLER VE OSMANLI DÖNEMLERİNE AİT,  BİRBİRİNDEN GÜZEL BİRÇOK ESERLE DOLU TARİHİ DOKUSUYLA TOKAT’IN ESKİ KENT MERKEZİNİ  GEZİP GÖRECEĞİZ. BİR SONRAKİ NOKTAMIZ ULU CAMİ. SONRA  Kİ  DURAĞIMIZ ARASTALI BEDESTEN(TOKAT MÜZESİ)‘Nİ DE GÖRDÜKTEN SONRA,BAKIRCILARI ZİYARET EDİYORUZ. DAHA SONRA HIDIRLIK KÖPRÜSÜ, SİVRİ TEKKE,SÜMBÜL BABA TÜRBESİ,  TAŞHAN, HATUNİYE(MEYDAN) CAMİİ, YAĞBASAN MEDRESESİ,  LATİFOĞLU KONAĞI, MEVLEVİHANE-SAAT KULESİNİ ZİYARET EDECEĞİZ. SONRASINDA AMASYA’YA DOĞRU YOLA KOYULACAĞIZ. AKŞAM AMASYA’YA ULAŞARAK OTELİMİZE YERLEŞECEĞİZ. AKŞAM YEMEĞİMİZ VE KONAKLAMAMIZ AMASYA'DA OTELDEDİR.

2.GÜN(PAZAR/ AMASYA): OTELİMİZDE ALINAN SABAH KAHVALTISI SONRASINDA AMASYA GEZİMİZE BAŞLIYORUZ. ÖNCELİKLE İLK DURAĞIMIZ FERHAT SU KANALI. BU KANAL ANTİK AMASYA KENTİ’NİN SU İHTİYACINI KARŞILAMAK ÜZERE YAPILMIŞTIR. KAYALAR OYULUP TÜNELLER AÇILARAK, ARAZİ EĞİMİNE GÖRE, SU TERAZİSİ SİSTEMİNE UYGUN OLARAK YAPILMIŞTIR.  ÖĞLE YEMEĞİ MOLAMIZDAN SONRA ŞEHZADELER KENTİ AMASYA'YI GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ.  SABUNCUOĞLU TIP MÜZESİ- ŞEHZADELER MÜZESİ- HAZERANLAR KONAĞI,SULTAN II. BEYAZID KÜLLİYESİ, AMASYA MUMYALAR MÜZESİ, MİNYATÜR AMASYA MÜZESİ,  ARKEOLOJİ MÜZESİ, ÇAKALLAR TEPESİ, FERHAT İLE ŞİRİN AŞIKLAR MÜZESİ- YALI BOYU GİBİ YERLERİ GEZDİKTEN SONRA GÜN SONU TURUMUZU BİTİREREK BARTIN'A HAREKET EDİYORUZ.

                                           BİR DAHAKİ GEZİMİZDE BULUŞMAK DİLEĞİ İLE VEDALAŞIYORUZ.

                                           NOT: TUR REHBERLERİMİZ, TUR PROGRAMI AKIŞINI DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR. 

                                                          

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER                                                               ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER    

GİDİŞ-DÖNÜŞ VE ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMLAR                              YOLDA ALINAN YEMEKLER                           

PROFESYONEL KOKARTLI REHBERLİK                                               ÖĞLEN YEMEKLERİ

1 GECE OTEL KONAKLAMA                                                                 YEMEKLERDE ALINAN EKSTRALAR VE İÇECEKLER

OTELDE 1 KAHVALTI,1 AKŞAM YEMEĞİ                                            MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

 ARAÇ İÇİ İKRAMLAR 

1618 SAYILI SEYAHAT  SİGORTASI