DOĞU EKSPRESİ TURU

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

KARS TURU
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ
UÇAK İLE DÖNÜŞ

1 Gece Tren Konaklama
2 Gece Otel Konaklama

3 Gece 4 Gün
Yarım Pansiyon

KEMALİYE – ERZİNCAN – ERZURUM – KARS –

ÇILDIR GÖLÜ – ANİ HARABELERİ - BOĞATEPE – SARIKAMIŞ - ERZURUM

1. Gün: Ankara’dan Hareket-Trende Gece Yolculuğu
Ankara tren garında misafirlerimiz ile buluşmamızın akabinde yaklaşık 30 saate yakın sürecek olan yolcuğumuz için Turistik Doğu Ekspresi’nde bizler için ayrılan yataklı vagon kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. Yolculuğumuz esnasında dileyen misafirlerimiz trende ki restoran kısmından yaralanabilirler. Unutulmayacak anılara sahip olacağımız gezimiz saat 16.55’de başlayacak.

Akşam Yemeği: Dileyen misafirlerimiz trende restorandan ekstra olarak yararlanabilirler. 
Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi’nde.

2. Gün:İliç – Erzincan – Erzurum – Kars
Tren ile yolculuğumuzun ardından erken saatlerde İliç tren garına varıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bekleme süremiz esnasında dileyen misafirlerimiz İliç'i gezebilir, meşhur Erzincan tulum peynirin tadına bakıp alışveriş yapabilir, dileyenler ise Fırat Nehri’nin manzarası eşliğinde fotoğraf çekip anın tadını çıkarabilirler. Saat 09.05'te Erzincan'a hareket ediyoruz. 2 saatlik kısa bir yolculuğumuzun ardından Erzincan'a ulaşıyoruz. Erzincan Garında bizleri bekleyen aracımız ile birlikte Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars bölgesinde ki otelimizde.

Kahvaltı: Trenimizde bulunan restoranda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yararlanabilirler.
Öğle Yemeği:Erzincan Garı bekleme süresi içerisinde değerlendirebilirsiniz
Akşam Yemeği:Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dâhil
Konaklama:Winter City Hotel Kars vb.


3. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Şehir Turu – Kars Harp Tarihi Müzesi
Otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltımızın ardından, Ermenistan ile sınırımızı belirleyen Arpaçay’ın oluşturduğu vadide yer alan kimileri tarafından 1001 kilise şehri kimileri tarafından ise Kırk Kapılı Şehir olarak bilinen Anadolu’da bulunan ve üzerinde Ermenilerin yaşamış olduğu en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Ani Antik Kentine ulaşıyoruz. UNESCO tarafından 2016 yılında Dünya Mirası olarak tescil edilen Ani Harabelerinde günümüze ulaşan kilise ve büyük bir Katedral kalıntılarını fotoğraflama imkanı bulacaksınız. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde Surlar ve Aslanlı Kapı, Manucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi, SurpKirkor Kilisesi, Keçel Kilise, Büyük Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Hakkında efsaneler anlatılan Ani Harabelerini ziyaretimizin ardındanülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz.  Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda kızakla gezinebilirsiniz. (Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 01 Ocak-30 Mart arasında tam donmuş halde ve kızakla gezilebilmektedir) Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman akabindeKars şehir turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Şehir turumuz esnasında; Kars Kalesi, Taş Köprü, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii) görülecek yerler arasındadır. 1854-55 Kars Zaferi’nden 1877-78 Osmanlı-Rus Harbi’nden (93 Harbi) ve Kurtuluş Savaşı'ndan Kars’ın önemli değerlerini, şahsiyetlerinin bilgi panolarının bulunduğu bu dönem içerisinde 150 yıllık yakın tarihimizde Rus ve İran savaşlarında özellikle Rus savaşlarında top mermisi ve benzeri askeri savaş malzemelerinin sergilendiği interaktif bir müze olan Kars Harp Tarihi Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. merkeze hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dahil 
Öğle Yemeği: Rehberinizin tavsiye edeceği restoranlarda ekstra olarak Çıldır gölünde tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menüden yararlanabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dahil 
Konaklama: 3* veya 4* Oteller

4.Gün:Kars–Erzurum–Ankara
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum şehir turumuzda ilk olarak 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresinin yapıldığı Kongre Binasını gördükten sonra kim tarafından ve ne zaman yaptırıldığı bilinmeyen Selçuklu Sultanı Aleaddin Keykubad’ın kızı Hüdavend Hatun adına inşa ettirildiği varsayılan Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimiz sırasında Tarihi Erzurum Evlerini, Üç Kümbetleri, 1179 yılında Saltuklu Emiri Nasreddin Aslan Mehmet tarafından yaptırılan Ulu Camii ve Yakutiye Medresesini ziyaret ederek fotoğraflama imkanı buluyoruz. Meşhur Oltu Cağ Kebabının tadına baktıktan sonra Erzurum Havalimanına hareket ediyoruz. Gerekli bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının akabinde Anadolujet Havayolları’nın TK7073 Sefer sayılı uçuşu ile saat 17.50’de Ankara’ya keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz. Ankara’ya varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe/set menü olarak alınacaktır ücrete dahil 
Öğle Yemeği: Rehberinizin tavsiye edeceği restoranlarda ekstra olarak alınacaktır.


TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TANITIM VE HATIRLATMALAR
•    Tren varış saati ön görülen saat olup, seyahat süresinde gecikmeler yaşanabilmektedir ve programda sarkmalar olabilir. Seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 
•    Turistik Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur. 
•    Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. 
•    Oda içinde 1 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. 
•    Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir ya da her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. 
•    Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. 
•    Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. 
•    Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur. 
•    Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. 
•    Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. 
•    Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir. 

YATAKLI VAGON KATILIM ŞARTLARI
•    Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonda Odalar iki Kişiliktir. 
•    Üç kişilik rezervasyonlarda Tren konaklaması için; Misafirlerimize iki adet iki kişilik oda verilir. 
•    Odalardan bir tanesinde tura katılan başka bir misafir, diğer misafir ile eşleştirme yapılır ve iki kişi konaklama yapar. 
•    Otelde tek kişi kalmak isteyen misafirlerimiz doğu ekspresi tren seyahati konaklamasında iki kişilik oda verilir, tura katılan başka bir misafir ile eşleştirme yapılır. 
•    Çocuk İndirimleri ve Ücretleri İki Yetişkin Yanında Geçerlidir.


    NOT : Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup,  Protokole tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acente sorumlu tutulamaz.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Bartın Ankara Gidiş Dönüş Ulaşım Hizmetleri
Turistik Doğu Ekspresi gidiş tren bileti
Anadolujet Havayolları ile Erzurum – Ankara arası ekonomi sınıfı dönüş uçak bileti
1 gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda konaklama
2 gece 3* veya 4* otellerde konaklama
2 sabah kahvaltısı (otelde)
2 akşam yemeği (otelde)
Bölgede lüks araçlar ile ulaşım
Bölgede Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Trende kullanılan restoran hizmetleri
Öğle yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Programda belirtilen ekstra geziler
Otelde kullanılan her türlü ekstralar
Yemeklerde alınan içecekler
Kafkas Gecesi  

 

TUR ÜCRETİ

PEŞİN

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

1750 TL

TEK KİŞİLİK ODA (OTELDE)

1950 TL