ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ & ANTİK TARSUS TURU

Fiyatı : ₺


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

HAREKET: 3 Nisan 2020-Cuma Akşamı Bartın Merkezde Siz Değerli Konuklarımız İle Buluşuyoruz.

Tüm misafirlerimiz ile birlikte aracımız, Devrek-Ankara güzergâhını takip ederek; yaklaşık 620 km. sürecek yolculuğumuza Özkök Turizm Araç içi ikramlarımız eşliğinde başlıyoruz.

Bu yıl 8.’ si düzenlenecek olan, Nisan' da Adana' da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalının en coşkulu günü 4 Nisan 2020/Cumartesi günü, bizimle bu heyecanı yaşamaya ne dersiniz?

Akdeniz’ in doğu kıyısında, dünyanın en bereketli topraklarından Çukurova’nın bağrındaki, Seyhan ve Ceyhan Nehirlerinin suladığı ovaların bereketli şehri ADANA, pek az kentin sahip olduğu çeşitliliğe sahip.

Dillere destan lezzetleri, sıcakkanlı insanları, renkli kent yaşantısı, karnaval ve festivalleriyle; dağ, deniz, tarih ve kültürel güzellikleriyle, Adana Sizi Bekliyor!

Rengârenk kıyafetlerini, şapkalarını, kostümlerini kuşanıp; artık karnavalın sembolü haline gelmiş el yapımı çeşit çeşit taçları kafalarına takıp sokakları dolduran binlerce insanla hep beraber eğlenmeye, bu şehrin sıcak, Akdenizli ruhuna Özkök Turizm Farkı İle tanık olmaya hazır olun!

1. GÜN: ADANA-Seyhan Baraj Gölü-Taşköprü-Sabancı Camii Adana Ulu Camii-Ramazanoğluları Külliyesi-Adana Sinema Müzesi-Büyük Saat Kulesi Adana Portakal Çiçeği Karnavalı

Sabahın ilk saatlerinde Araç içi 8 çeşit araç içi kahvaltımızı yiyerek sıcak çayımızı yudumlayarak Adana’ ya ulaşıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Panoramik Seyhan Baraj Gölü Turu’ muzu yapıyoruz.

Orta Doğu'nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii’ni geziyoruz. Seyhan Nehri kıyısındaki Atatürk Evi ve Sinema Müzesi’ ni geziyoruz.

Sonrası Adana'nın simgesi durumda olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü, Taş Köprü’ deyiz (Justinianus Roma Köprüsü Dünyanın En Eski ve Hala Kullanılan Az Sayıda Kalan Köprülerden Biri)

Bir sonraki durağımız ise 16. yy.'dan kalma tarihi bir cami olan, Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi’ ni gezip, Türkiye’ deki En Uzun Saat Kulesi olan Büyük Saat Kulesi' nide fotoğraf albümümüze dâhil ediyoruz.

Alışveriş zamanımızda, Adana' nın Meşhur Cezerye-Tahin-Helva ürünlerinden hediyelik alışverişimizi yapmayı da unutmuyoruz. Öğle yemeği için, Adana' nın Meşhur Kebapçılarında Ciğer veya Adana Kebap yemek üzere kebapçımıza geçiyoruz (Ekstra).  Yemek sonrası, programımız içinde Kortej yürüyüşüne kadar yeterli boş vakit kalması durumunda otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz.

Sonrasında Adana Portakal Çiçeği Festival alanına Kortej Yürüyüşü’ nü izlemek üzere Kortej başlangıç noktasına geçerek sizleri burada serbest bırakıyoruz.

Kortejde dans gurupları, pandomimcilerden, sokak müzisyenlerine birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak!!!

Tüm Öğleden Sonra ve Akşam Serbest Vakit... Doya doya karnavalın ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Otel Yerleşme, akşam yemeği ve serbest zaman.

2. GÜN:  ADANA-TARSUS-BARTIN

Sabah otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ve Adana’ dan ayrılıyoruz. Mersin/Tarsus’ a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 55 km.’ lik yolculuk sonrası Tarsus’ u gezmeye başlıyoruz.

İlk durağımız Tarsus girişinde Tarsus Çanakkale Parkı Nusrat Mayın Gemisi Ziyareti sonrası, Tarsus’ a adım atıyoruz. İncil’ de “Müjdeleyici” olarak ismi geçen St. Paul’ un evinin yeri olarak kabul edilen bir avluda bulunan St. Paul Kuyusu...

Tarihi Tarsus Evlerini görerek yapacağımız yürüyüşümüz ile Makamı Şerif Camii (Hz. Danyal Peygamber Makamı’ nı ziyaret ediyoruz. Danyal Peygamber Babil Kralı II. Nebukadnesar (M.Ö. 605-562) zamanında yaşamış Yahudileri Babil esaretinde ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamber... Kleopatra Kapısı, adını Mısır Kraliçesi VII. Kleopatra' dan alan, Mersin Tarsus' ta, bir şehir kapısı… Sonra, Tarsus Şelale Park/Tarsus Şelalesi’ ne gidiyoruz. 

Berdan Nehri’nin sularının yaklaşık olarak 5 m.’ lik bir uçurumdan aşağıya dökülmesi ile meydana gelmiştir. Öğle yemeği için serbest zamanı burada veriyoruz. Yöresel Humus ve diğer lezzetlerden tadabilirsiniz (Ekstra).

Yemeğimiz sonrası, Türk-İslam sanatının önde gelen eserlerinden Tarsus Ulu Camii ve Kırk Kaşık Bedesten Çarşı gezisi ve alışveriş molamız sonrası Yedi Uyurlar' ın Mağarası Ashab-ı Kehf ziyaretimizi yapacağız.

“Mağara Arkadaşları” anlamına gelen Ashab-ı Kehf, yani halk arasında bilinen ismiyle Yedi Uyurlar Gezileri’mizi tamamladıktan sonra akşamüstü artık dönüş yoluna geçiyoruz.

Güzel bir gezi sonrasında, 5 Nisan 2020/Pazartesi sabah saatlerinde Bartın’a ulaşıyoruz ve buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: 

1. 4-5* Otelde 1 Gece Y.P. Konaklama

2. İlk Gün Sabah Kahvaltısı (otobüste 8 Çeşit)

3. Otelde 1 Akşam Yemeği

4. Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

5. Lüks Otobüsler İle Ulaşım

6. Araç İçi İkramları

7. Zorunlu Seyahat Sigortası

8. Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

9. Özkök Turizm Güvencesi

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yerleri Girişleri

2. Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Yemekler

3. Tüm Özel Harcamalar

*Özkök Turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir.

 

adana,portakalcicegi,adanaportakalciceği,adanafestival,bartintur,bartincikisliturlar,bartingünübirliktur,bartınhaber,bartinturizm