KARADENİZ TURU 3 GECE

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 3 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
Milli Park Giriş Ücretleri
Batum Turu
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
ozkokturizm.com  Otobüsü İçerisindeki İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

1. Gün – Bartın’dan Hareket,Trabzon,Rize
23.00 Bartından Kalkış  
Belirtilen noktalardan hareket ile Karadeniz turumuza başlıyoruz, Güzel bir yolculuk sonrası Trabzon‘a ulaşıyoruz. Öncelikle Atatürk Köşkü‘nü ziyaret ediyoruz. Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan bu bina M.Kemal Atatürk’ün ve Döneminin izlerini taşımaktadır. Sıradaki durağımız Ayasofya Camii. Trabzon Ayasofya Kilisesi İstanbul’un Latinler tarafından işgal edilmesinden sonra kaçan ve Trabzon’da 1204 yılında yeni bir devlet kuran Kommenos ailesinden Kral I. Manuel (1238-1263) tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılmış olan manastır kilisesidir. Sonradan Cami’ye dönüştürülmüştür. Öğle Yemeğimiz için Restoran’ımıza geçiyoruz. Öğle Yemeğinden sonra yolumuza devam ediyoruz. Sürmene‘de Bıçak Alışverişimize uğradıktan sonra Uzun Göl’e geçiyoruz. Rehberimizin belirteceği zaman diliminde fotoğraf Çekimi için serbestçe Uzungöl’ün tadını çıkarabileceğiz.Uzungölden çıktıktan sonra Rize’ye doğru yolculuğumuz başlayacak. Yol üzerinde  Çay Fabrikası‘na uğrayarak burada mola vereceğiz. Hem çayın yapımını görebilecek, İsteyen katılımcılarımızla Çay toplayacağız. Akabinde otelimize Konaklama için yerleşiyoruz. Otelimizde akşam Yemeğimiz alıyoruz.

2.Gün 
Otelimizde Alacağımız Açık Büfe Sabah Kahvaltısı Sonrası Otobüsümüzdeki yerlerimizi alıyoruz. Kimliklerimizi hazırlayıp erkenden Gürcistan Batum ,Sarp Sınır Kapısından geçerek Gürcistan Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Batum  ‘da gezi noktalarımız Gonio Kalesi,Çoruh Nehri,Poseidon anıtı,batum Limanı,Tiyatro Binası ve Batum Bulvarı.Batumdaki gezimizi gün sonunda bitirerek tekrar Sınır kapısından ülkemize dönüyoruz. Otelimize Konaklama için yerleşiyoruz. Akşam Yemeğimiz Otelimizdedir.

3.Gün
Sabah kahvaltımızdan sonra eşyalarımızı toplayarak otelimize Güle güle diyoruz. Öncelikle Ayder Yaylası‘na çıkıyoruz. Deniz Seviyesinden 1350 Metre yükseklikte yer alan Ayder yaylası Ladin ve kayın ormanlarıyla kaplıdır.1987 yılında Turizm bölgesi ilan edilmiştir. Burada Bol oksijen alarak Rehberimizin belirttiği saate kadar fotoğraf Molası veriyoruz. Ayrıca Gelintülü Şelalesi’ne de geçeceğiz.Ayder gezimizden sonra araçlarımıza geçiyoruz. Rize yaylalarına doğru tırmanışa geçeceğiz.Şenyuva köyü(Sevdaluk Dizisini izleyenler bilirler),Zilkale ve Palovit Şelalesi’ni göreceğiz(Extra)Yemek molamızdan sonra Giresun’a ve Ordu’ya doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde Rize bezi Alışveriş molalarımız olacaktır Trabzon’da Yöresel Ürünler için  Mola vereceğiz..Gün bitiminde Otellerimize geçiyor konaklama ve akşam yemeği Otelimizdedir.

4.Gün
Otelimizde alacağımız Sabah Kahvaltımız sonrasında Otelimizden ayrılarak yeniden yola çıkıyoruz. Bugün Rotamızda Ordu ve Samsun bulunuyor. Ordu Boztepe ‘de Teleferikle tepeye çıkıp, muhteşem Ordu Manzarasını Çayımızı yudumlayarak izleyeceğiz. Boztepe Turumuzun bitiminde yeniden yola çıkıyoruz. Turumuzun Son durağı Samsun. Öncelikle Bandırma Vapuru‘nu ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise amazon kadınlarının köyünün ve balmumu heykelleri ile kendilerinin sergilendiği köye geçiyoruz. Akabinde son durağımız Atatürk Heykeli’ne geçerek burada Grupça Turumuzun Hatıra Fotoğrafını oluşturacağız. Gezi sonrası Bartın’a dönmek için yola çıkıyoruz, bir başka ozkokturizm.com  organizasyonunda görüşmek dileği ile.