UÇAKLI GAZİANTEP FISTIK HASADI VE ŞANLIURFA TURU

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

1.GÜN
 Belirlenen Saatte Kalkış. 
Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyetile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 04.30‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 06.30’da hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Şanlıurfa uçağı ile Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa Havaalanında bizi bekleyen aracımıza binerek, Şanlıurfa merkeze gidiyor ve kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Şanlıurfa'yı gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa’nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da serbest zaman vereceğiz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında öğle yemeği için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında ise Akçakale sınır kapısı yolunu takip ederek ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Harran’da yapacağımız çeşitli ziyaretlerin ardında Şanlıurfa’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Şanlıurfa’ya gelmeden hemen önce Hz. Eyüp’ün makamına ulaşıyor ve Çile Çektiği Kuyuyu ve Çeşmeyi görüyoruz. Ve artık tüm gezilerimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi (Ekstra 60 TL) programı düzenliyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği:  Şanlıurfa / Tatlısöz Restorant: Karışık Kebap Mönü
Akşam Yemeği:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

 
2.GÜN CUMARTESİ: HALFETİ TEKNE TURU – SIRA GECESİ
 
Değerli Misafirlerimiz, erken saatlerde otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından, aracımıza binerek bizim için özel ayarlanmış olan Fıstık Tarlalarına gidiyoruz. Yöre insanlarıyla birlikte fıstık tarlalarında fıstık nasıl toplanır, toplandıktan sonraki işlemler nelerdir, bunları öğrendikten sonra fıstık hasadını gerçekleştiriyoruz. Hasadın ardından kavlatma tesisine giderek buradaki işlemleri görüyoruz. Ardından otelimize gelerek biraz dinleniyoruz. Sonrasında göl kenarında öğle yemeğimizi yedikten sonra çok hoş yaklaşık 1 saat süren teknemize binerek Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz Halfeti tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turundan sonra ise Halfeti’de rehberimiz ile birlikte geziyoruz. muhteşem bir manzarası ve doğası olan Değirmendere Vadisi içerisinde kısa yürüyüş yapıyoruz. Nehir üzerinde inşa edilmiş olan Asma köprü üzerinden geçerek Kaymakamlık tarafından yapılmış olan havuz un olduğu yere ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada serbest zamanda yüzebilirler. Vereceğimiz serbest zamanların ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı:  Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği:  Halfeti Serbest mönü ( Haşhaş Kebabı , Şabut balığı)
Akşam Yemeği:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

3.GÜN PAZAR: BİRECİK – KELAYNAK KUŞLARI - GAZİANTEP – ÇARŞILAR – BEY MAHALLESİ
Değerli Misafirlerimiz, muhteşem manzara eşliğinde otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından,. Otobüsümüze binerek Birecik ilçesinde bulunan Kelaynak Kuşları Koruma Merkezi’ne ulaşıyoruz. İncelemelerimizi tamamladıktan sonra Gaziantep’e ulaştığımızda ilk olarak Gaziantep'in en eski mahallelerinden olan Bey Mahallesine ulaşıyoruz. Burada eski, taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanık olacaksınız. Geçmişe dair yapacağımız bu gezi esnasında yorgunluğumuzu atmak için uğrayacağımız eski bir Ermeni konağında hem konağı fotoğraflayıp hem de yine yöreye özgü menengiç kahvesini yudumlayacağız. Meşhur Gaziantep mutfağını tanımak için öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Kethüdazade Göğüs İbrahim Paşa Konağı olarak da bilinen, 1905 yılında yapılmış Mutfak Müzesine ulaşıyoruz. Burada Gaziantep mutfağına ait eserleri gördükten sonra, Tütüncü hanına geçerek, eski yeraltı su dağıtım şebekelerinin insan eliyle açılmış kanallarının birleşme yerleri olan Kastelleri görüyoruz. Yapılan anlatımlar sonrasında tarihi sultan 4. Murat a kadar dayanan, Antep'in simgelerinden Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz. Burada içilen kahvelerin ardından Bakırcılar çarşısı, Almacılar çarşısı, fıstıkçılar çarşısı, Zincirli bedesten gibi yerlerde alışveriş molası veriyoruz. Verilen serbest zamanda salça, kurubiber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilirsiniz. Geçirdiğimiz güzel saatlerin ardından Gaziantep Havaalanına gelerek Pegasus Havayolları’nın 22.45 Gaziantep – İstanbul Sabiha Gökçen uçağıyla İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’da bizi bekleyen servis araçlarımıza binerek bir başka ÖZKÖK TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı:  Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği:  Gaziantep serbest zaman
Akşam Yemeği:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 
ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER:                      
*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                                     
*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım                                         
*  ÖZKÖK TURİZM  Güvencesi                                                    
*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri                                                                                                               
*  ÖZKÖK TURİZM Otobüs İçi İkramları                                                             
*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı                           
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Müze Giriş Ücretleri
*  Ek Hizmet Bedelleri
*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

 

  ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*  Tüm Öğlen Yemekleri   
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar       
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar