ÇANAKKALE TURU

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER BURSA-GÖLYAZI / İZNİK
 16-18 EKİM
(1 Gece Konaklamalı)

GÜZERGÂH: Bartın, Düzce, Sakarya, İstanbul, Tekirdağ güzergâhını takip edecek yolumuz, yaklaşık 720 km.’ dir.

1. GÜN: Gelibolu Yarımadası-Şehitlikler-Eceabat İskelesi-Çanakkale Merkez-Aynalı Çarşı- Çimenlik Kalesi
Sabah saatlerinde Gelibolu’ da alacağımız kahvaltısı sonrasında (Ücrete Dahil), Çanakkale Eceabat’ a ulaşıyoruz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. 57 Bin askerimizin şehit olduğu, Türk Tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran zafer destanı bu topraklarda yazılmış!!!
Bu destanın izlerini sırasıyla Kilitbahir Köyü, Namazgâh Tabyaları, Rumeli Mecidiye Tabyaları, Behramlı Köyü, Soğanlıdere Şehitliği ve Alçıtepe’ de rehberimizin anlatımıyla, kâh hüzünlenerek çokça da gururlanarak dinliyoruz.
Öğle yemeği (Ekstra) molamızın ardından, Sargıyeri Şehitliği, Morto Koyu, Seddülbahir Köyü ve Kalesi, Ertuğrul Koyu, Yahya Çavuş ve Arkadaşlarının Şehitliği, Kanlıdere, Bomba Sırtı, Arıburnu, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Siperler, Conk Bayırı, Suvla Körfezi, Kabatepe, Anafartalar Koyu, 57. Alay Şehitliği, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Kilitbahir Kalesi’ni ziyaret ediyoruz.
Ziyaretlerimiz sonrası saat 15:00 civarı feribot ile Çanakkale şehir merkezine, ana karaya geçiyoruz. İlk olarak, Çanakkale savaşları deyince akla ilk gelen ve bu savaşların simgesi olan kahraman Nusret Mayın Gemisi’nin, birebir kopyasını ve sinevizyon gösterilerini izleyebileceğimiz, 1462 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’ un savunulması amacıyla Çanakkale Boğazı’ nın en dar yerine Anadolu yakasında yaptırılmış olan, Çimenlik Kalesi ve Açık Hava Müzesi’ ni (Kale-i Sultaniye) ziyaret ediyoruz.
Sonrası şarkılara mazhar olan, Çanakkale Aynalı Çarşı… Çarşı ziyareti ve hediyelik alışverişimizi tamamladıktan sonra, yaklaşık 165 km.’lik seyahat ile Bandırma’ ya doğru yola çıkıyoruz.
Akşam konaklama yapacağımız 4-5* lı otelimize ulaşıyoruz.


2. GÜN: Bandırma-Bursa Gölyazı-İznik-Bartın
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bandırma’ dan ayrılıyoruz. Yaklaşık 80 km.’ lik yolculuğumuz sonrası şirin belde Bursa/Gölyazı’ dayız. Gölyazı, Uluabat Gölü üzerinde yüzermiş gibi duran minik bir adacık... İncecik bir köprü ile ana karaya bağlı bir yarımada. Bir zamanlar Apollon Krallığı’ nın başkenti… Sakin Sessiz Bir Rum Balıkçı Köyü...
Buradaki Gezilerimizi tamamlayıp yaklaşık 115 km.’ lik yolculuğumuz sonrası İznik’ teyiz!!! Panoramik olarak İznik Surları ve Ayasofya Camii, (Hıristiyanlıkla İlgili Önemli Kararların Alındığı VII. Konsül 787 Yılında Bu Kilisede Toplanmış) görüyoruz.
Akşam yemeği molamız sonrası (Ekstra), Geyve-Hendek-Düzce-Üzerinden Bartına ulaşıyoruz. Buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:
1. 4-5* Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
2. Otelde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
3. Otelde Açık Büfe ya da Set Menü 1 Akşam Yemeği
4. İlk Gün Gelibolu’ da Sabah Kahvaltısı
5. Lüks Otobüs İle Ulaşım-Feribot Ücreti
6. Araç İçi İkramlar
7. Zorunlu Seyahat Sigortası
8. Profesyonel Rehberlik Hizmeti
9. Programda Belirtilen Tüm Geziler
10. Özkök Turizm Güvencesi

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:
1. Müze ve Ören Yerleri Girişleri
2. Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Yemekler
5. Tüm Özel Harcamalar