SÜPER KARADENİZ TURU

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

Amasra Gezisi ve Safranbolu Konaklama FARKI İLE !!!
Muhteşem Doğu Karadeniz Kaçkar Dağları Badara Yaylası manzarası FARKI İLE !!!
Badara Yaylasında bulutların üstünde Salıncak Keyfi FARKI İLE !!!
Ayder Yaylasında; Şimşir Ormanları – Palovit Şelalesi – Zilkale FARKI İLE !!!
Artvin Çoruh Nehri Baraj Gölü kenarında Selender evleri konaklama FARKI İLE !!!
Çoruh Nehri Barajında Dünyanın en uzun Zipline Aktivitesi FARKI İLE !!!
Borçka Karagöl gezisi ve Karadeniz Mutfağı Borçka’da FARKI İLE !!!
Batum Gezisi Tur programına dahil ve Extra değildir…

1. Gün : Hareket - Amasra
Gece belirlenen yerlerden hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde Amasra’da oluyoruz. Sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz.

2. Gün : Amasra – Safranbolu
Yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde Mengen ve Bartın yolu ile Amasra’ya ulaşıyoruz. Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp küçük liman mevkinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Sorma Gir kalesin görüp, çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı çekiciler çarşısında alış veriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Amasra'da aldıktan sonra otobüsümüze yerleşip Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’daki gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. GERMİA UNİ HOTEL (ŞEHİR MERKEZİ)

3. Gün : Safranbolu – Kastamonu – Sinop – Sinop Kapalı Cezaevi – Samsun
Sabah kahvaltısının ardından Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Kastamonu gezimizin ardından Taşköprü görüp Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop Mantısı önerilen öğle yemeğidir. Öğle yemeği sonrası Tarihi Cezaevi ziyareti yapıyoruz. Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir. Tarihi eskilere dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. Sinop'a özgü özel el işçiliği Kotra atölyesini görüp Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun'da Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nu geziyoruz daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde.SAMSUN MYHOUSE HOTEL (ŞEHİR MERKEZİ)

4. Gün : Ordu – Giresun – Atatürk Evi – Sümela Manastırı – Trabzon –  
Sabah kahvaltısının ardından Ünye, Fatsa’dan, Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzon'lular tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşk'ünü ziyaret ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Trabzon içinden Gümüşhane yoluna dönüp Maçka ilçesinden Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini geziyoruz. Sümela Manastırı gezimizin ardından, VATAN Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş molası veriyoruz. Ardından konaklama yapacağımız yaylaya'ya doğru yola çıkıp otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama HASDİKÖZ ABDİK HOTEL (Yayla Oteli)

5. Gün : Hopa - Batum - Borçka Karagöl
Sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında  Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli (Altın Post heykeli) Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant - Ali-Nino Heykeli - Dans eden çeşme bulunuyor. Öğle saatlerinde Batum'dan ayrılarak Gümrük işlemlerimizin ardından, Hopa'dan Borçka'ya ulaşıyoruz. Borçka'da yöresel yemekler tadabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl'e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka'ya iniyoruz ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MARİNA HOTEL BORÇKA – ARTVİN (Selender Evleri – Göl Kıyısı)

Önemli Not:
* Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.
* Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan oturbutur.com sorumlu değildir.
* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.

6. Gün : Ayder Yaylası - Zilkale - Şenyuva Köyü - Fırtına Vadisi - Uzungöl - Trabzon
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Hopa sahil yolu ile Ardeşen'den içeriye giriyoruz. Fırtına  vadisinin muhteşem manzarasıyla Ayder Yaylasına gidiyoruz. ‘Yaylaların Sultanı' Ayder Yaylasında muhteşem manzara eşliğinde Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp. Çamlıhemşin'e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk  dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zilkale'ye ulaşıyoruz. 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruz. Turumuzun sonunda Fırtına deresinin flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum  dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.Trabzon’un Of ilçesine geldiğimizde sahil yolundan içeriye giriyoruz.  Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykarayı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. VAKFIKEBİR TURİZM UYGULAMA HOTELİ(ŞEHİR MERKEZİ)

7. Gün : Giresun - Ordu - Boztepe - Samsun – Amasya
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp , Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Terme’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük tesisleri olan Ulusoy Terme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun yolu ile Amasya’ya gidiyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan Amasya’da; Kaya Mezarlarını, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesini, Amasya Mumya Müzesi, Yeşilırmak kıyısında yapılmış olanyalı boyu evlerini,  Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan su kanallarını, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Külliyenin içerisine kurulmuş olan Minyatür Amasya  maketi müzesi ziyareti ardından otelimize yerleşiyuz.  Konaklama  Akşam yemeği otelde.  APPLE PALACE OTEL AMASYA (ŞEHİR MERKEZİ)

8. Gün : Amasya – Ankara – Anıtkabir – İzmir
Muhteşem Amasya manzarası olan otelimizde sabah kahvaltısının ardından Mecitözü , Çorum, Kırıkkale’den geçip Ankara Anıtkabir'e ulaşıyoruz. Anıtkabir'de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Afyon, Uşak, Kula üzerinden yolda verilen molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Siz değerli konuklarımızla bir sonraki seyahatlerde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER:

* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*,4*,5* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 6 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)
 FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Dolmuş Ücretleri + Müze Yeri girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı:300,TL – Zorunludur)
* Müze kartı olan ve 65 yaş üstü misafirlerimiz 50,TL eksik öderler
* Zipline Çoruh Nehri ve Ordu Teleferik ücreti
* Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)