GERMİYAN KÖYÜ FESTİVALİ VE İZMİRİN KÖYLERİ FESTİVALİ TURU

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

Türkiye'nin ilk Slow Food Köyü olan Germiyan'da bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek festival kapsamında yerli üreticilerin ürünlerinin sergilendiği stantların yanı sıra festival kapsamında, "Kına Lokumu Kesimi", "Sabun Yapımı", "Kopanisti Peyniri Yapımı", "Ev Şarapçılığı", "Ekmek Yapımı" gibi atölyeler düzenlenerek yöresel ürünlerin yapımı hakkında bilgiler veriliyor. 
Festivalin ikinci gününde düzenlenen Germiyan Ekmeği yarışması ile birbirinden lezzetli ve yüzyıllar öncesine dayanan mayası ile yapılan ekmekler seçkin jürinin ve konukların beğenisine sunulacak.

1.GÜN: HAREKET
Belirlenen Saatte Kalkış 

2.GÜN: GERMİYAN KÖYÜ –  FESTİVAL ALANI – BARBAROS KÖYÜ - ÇEŞME – ALAÇATI – İZMİR
Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde İzmir’e yolculuk ediyoruz. Sabah saatlerinde ekstra olarak kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyünü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların köyün sakinlerinden Nuran Hanım tarafından çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Rehber eşliliğinde ki gezimizin ardından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan festivalin alanına gideceğiz. Kına Lokumu Kesimi, Sabun Yapımı, Kopanisti Peyniri Yapımı, Ekmek Yapımı, Ev Şarapçılığı gibi atölyeleri ziyaret ederek yöresel ürünlerin yapımı hakkında bilgi alacağız. Sonrasında Türkiye’nin ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi (Panoramik) ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Çeşme Meydanda vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı’nı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir ’deki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri)
Öğle Yemeği: Çeşme ya da Alaçatı’da Rehberin Tavsiye Edeceği Restaurantta Serbest Menü
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.
 
3.GÜN: DARİO MORENO SOKAĞI – TARİHİ ASANSÖR – TİYATROSU OLAN TEK KÖY BADEMLER KÖYÜ – SEFERİHİSAR – SIĞACIK – SIĞACIK ORGANİK PAZAR – DÖNÜŞ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, İzmir’i gezmeye başlıyoruz. İzmir gezimize iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansörü gezerek başlıyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno’nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacak. Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir’i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Daha sonrasında Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü gezeceğiz. Bu günde en son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine,  göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Burada ilk başta balık menüsünden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Ayrıca her pazar kurulan Sığacık’ta yaşayan bayanların evlerinde yapıp getirdiği tamamen organik ürünlerin satıldığı Sığacık Organik Pazarında serbest zaman vereceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar’ı doyasıya gezdikten sonra bir sonraki ÖZKÖK TURİZM organizasyonunda tekrar görüşmek üzere, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Hoşçakalın..
 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER :                       
*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                                  
*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım                                                                                              
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti                                                                                                              
*  ÖZKÖK TURİZM Otobüs İçi İkramları                                                     
*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı                                   
*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*  Ek Hizmet Bedelleri
*  ÖZKÖK TURİZM Güvencesi 


ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*  Tüm Öğlen Yemekleri   
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar     
*  Müze Giriş Ücretleri 
*  Tüm Özel Harcamalar