4-HATAY-MERSİN (MEDENİYETLER TURU)

Fiyatı :


    Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...

TUR PROGRAMI

MEDENİYETLER TURU

HATAY-MERSİN GEZİSİ

4/5 Eylül 2020


(2 Gece Konaklamalı)

Hatay/Merkez-Samandağ-Titus Tüneli-Vakıflı Köyü-Hayat Ağacı-Mersin/Merkez

Silifke-Narlıkuyu-Cennet/Cehennem Mağaraları-Kız Kalesi

HARAKET: İki Farklı Tarih İçinde, Akşam Saat 19:00’ da  Bartın'da belirlenen noktadan, Siz Değerli Konuklarımız İle Hareket Ediyoruz.

GÜZERGÂH: Bartın-Devrek-Mengen-Ankara-Aksaray-Adana-İskenderun güzergâhını takip ederek yaklaşık 840 km.’ lik yolumuz var.

1. GÜN: Bartın-Hatay:

Sabah saatlerinde Hatay’ dayız… UNESCO’ nun barış kenti; üç büyük dinin kadim uygarlıklarla buluştuğu, ezan sesinin çan sesine, çan sesinin hazan sesine, dinlerin dillere karıştığı ve herkesin hoşgörü ile yaşadığı Hatay' a ulaşıyor; yöresel Hatay Kahvaltısı’ yla güne başlıyoruz.

Kahvaltımız sonrası bu kadim şehri profesyonel rehberimiz eşliğinde keşfe başlıyoruz. Kudüs' ten sonra Hıristiyanlığın yayıldığı ilk kent olan Hatay, ilk ayinin gerçekleştiği ve Hıristiyanların hac yeri olan, kayadan kilise St. Pierre Kilisesi ziyareti ve dünyanın ikinci büyük mozaik koleksiyonuna sahip Hatay Arkeoloji Müzesi gezisi ardından Antakyalılar tarafından Nişantaşı olarak anılan, Ortadoğu zenginlerinin gelip alışveriş yaptığı, "Dünyanın İlk Işıklandırılan" caddesi unvanına sahip Kurtuluş Caddesi (Herod) ile kardeşliğin ve birlikteliğin şehri Antakya sokaklarında kutsal mekânları görüyoruz.

Roma döneminde Pagan Tapınağı olarak kullanılan, Bizans döneminde kiliseye dönüştürülen, İslamiyet' in Anadolu'ya girmesi ile de Anadolu' da ilk camii olarak kullanılan Habib-i Neccar Camii' ni ziyaret edip, Antakya Katolik Kilisesi' ni ve ardından Antakya Musevi Havrası' nı ise yürüyüşümüz esnasında panoramik görüyoruz.

Öğle yemeği için serbest zaman sonrası gezilerimize devam ediyoruz. Geleneksel el işçiliğinden, meşhur kadayıfı, nar ekşisi, çökelek gibi lezzetleri bulabileceğiniz, giyimden, teneke işçiliğine kadar her türlü mesleğin icrasını görebileceğiniz Uzun Çarşı' ya varıyor ardından Apollon' un kendisine aşık olması ile beraber toprak anadan kendisini saklamasını isteyen Daphe' nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesi’ nde keyifli bir yürüyüş ile günü tamamlıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. 

2. GÜN: ADANA- Sabancı  CamiiHATAY-Samandağ - Titus Tüneli-Beşikli Mağarası-Musa Ağacı-Vakıflı Ermeni Köyü-MERSİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, istikamet 30 km. mesafedeki Samandağı, Titus Tüneli ve Beşikli Mağara: Hatay' ın Samandağ İlçesi Çevlik civarında bulunan tünel İ.Ö. I. yüzyılda yapılmıştır. Dağlardan inen yaşamı tehdit eden sel ve taşkınlardan korunmak amacıyla Roma imparatoru Vespasian şehrin etrafını dolanacak, böylece akıntıların yönünü değiştirecek bir tünelin yapımını istemiş. İnşaat İ.S. 69 da başlayıp, İ.S.81 yılında halefi ve oğlu Titus tarafından bitirilmiş. Dünyanın en uzun ikinci kumsalı da Samandağ ilçesinde yer alıyor. Sonrası 10 km. mesafede Hıdırbey Musa Ağacı’ nı ziyarete gidiyoruz. “Türkiye’ nin Tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü’ ne, dolmuşlarımız ile ulaşıyoruz (Ekstra).

Ziyaretimiz sonrası, Hatay’ dan ayrılma vakti... Öğle yemeğini yol üzerinde alıyoruz. Yaklaşık 270 km. sonra Mersin’ deyiz. Panoramik şehir turu sonrası otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

3. GÜN: Mersin-Silifke-Narlıkuyu-Cennet Obruğu-Cehennem Obruğu-Kız Kalesi-Bartın

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası Mersin merkez gezimizi yapıyoruz. Mersin Deniz Müzesi, Mersin Arkeoloji Müzesi, Latin İtalyan Katolik Kilisesi Mersin merkezde görebileceğimiz yerler arasında…

Sonrası Mersin’ den ayrılıyor. Silifke’ ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 105 km. Silifke Kalesi ve Tekirambarı Su Sarnıcı, Taşköprü göreceğimiz yerler arasında...

Sonrası Narlıkuyu Beldesi’ ne doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 27 km. mesafedeki minyatür bir cennet olan Narlıkuyu’ ya ulaşacağız. Öğle yemeğimiz (Ekstra) sonrası, Cennet Obruğu, Cehennem Obruğu ve Dilek Mağarası’ nı göreceğiz.

Cennet Obruğu’ nun içine 452 basamaklı bir merdivenle iniliyor. Sonrası, Narlıkuyu iskelesinden bineceğimiz teknemiz ile hava ve deniz şartlarının uygun olması durumunda, (Rehberimiz ve Tekne Kaptanının Kararına Göre) güzel prensesin hikâyesini dinlemek için Akdeniz’ in masmavi sularından Kız Kalesi’ ne uzanacağız.

Kızkalesi karaya yaklaşık 600 m. uzaklıkta, Erdemli’ deki en bilinen turistik yerlerden biri… Bu güzel mavi yolculuk sonrası, dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 830 km. geliş güzergâhımızı izleyerek buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Yeni Gezilerimizde Buluşmak Dileğiyle…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

1. Otellerimizde 2 Gece Y.P. Konaklama

2. Otellerimizde Set Menü 2 Akşam Yemeği

3. Otellerimizde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

4. Lüks Otobüs İle Ulaşım

5. Araç İçi İkramlar

6. Program Dâhilindeki Tüm Geziler

7. Profesyonel Rehberlik Hizmeti

8. Zorunlu Seyahat Sigortası

9. Özkök Turizm Güvencesi

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

1. Müze ve Ören Yerleri Girişleri

2. İlk Gün Sabah Kahvaltısı

3. Tüm Öğle Yemekleri

4. Tekne&Dolmuş Ücretleri